Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Możliwość pracy w domu ma wiele zalet. Niezależnie od tego, czy jest to praca na własny rachunek, czy też praca w ramach organizacji stosującej elastyczne zasady pracy, coraz więcej osób decyduje się na pozostanie w domu i pracę, zamiast wychodzić rano do pracy w zimnie i deszczu.

Oczywiście wszystko, co pozytywne w życiu, ma swoje minusy, a w przypadku pracy w domu chodzi o mieszkanie w miejscu pracy i odwrotnie. Może być trudno oddzielić te dwie rzeczy, zwłaszcza gdy nie pracujesz i próbujesz się zrelaksować! I odwrotnie, często trudno jest wyłączyć się z trybu relaksu i zacząć pracować w pełnej koncentracji. Dobrym sposobem na oddzielenie tych dwóch części życia może być stworzenie przestrzeni do pracy i przestrzeni domowej. Ale co zrobić, jeśli nie masz zbyt wiele miejsca do zabawy?

Istnieją sposoby na stworzenie przestrzeni do wspólnej pracy i wspólnego życia, np. pomieszczenia wielofunkcyjnego.

Biuro nie musi być zimne i funkcjonalne, może być przytulne i łatwo wkomponować się w wystrój wnętrza, w którym mieszkasz. Chodzi o to, aby wykorzystać meble biurowe i płynnie wkomponować je w wystrój domu. Na przykład, przechowywanie w biurze nie musi polegać na zamykanych szafkach na dokumenty, może polegać na eleganckich drewnianych szufladach i szafkach, które wyglądają tak samo jak zestaw szuflad w sypialni. Małe pomieszczenie, takie jak szafa, można łatwo zamienić w biuro i sypialnię w jednym, a po zakończeniu dnia pracy zamknąć drzwi!

Jeśli nie dysponujesz dużą ilością miejsca, rozwiązaniem jest jedno pomieszczenie wielofunkcyjne. Poruszyliśmy tę kwestię w naszym ostatnim akapicie, dotyczącym przekształcenia małej szafy w domowe biuro lub nawet sypialnię dla gości, ale tak naprawdę chodzi o wielkość Twojego pokoju. Który pokój wybierasz? Większość ludzi wybiera pokój dzienny/jadalnię lub sypialnię. Są to idealne opcje, a zwykłe krzesła z jadalni możesz zamienić w krzesła biurowe, szukając najlepszych projektów.

Jak stworzyć pokój wielofunkcyjny

Po pierwsze, określ, z którym pomieszczeniem będziesz pracować. Wspomnieliśmy wcześniej o jadalniach i sypialniach, które są najbardziej popularnymi wyborami, a jeśli to jest to, co zamierzasz, musisz zastanowić się, w której części pokoju będziesz pracować. Czy zamierzasz pracować przy stole w jadalni i używać go jako biurka do pracy? A może chcesz ustawić biurko narożne w sypialni? Która przestrzeń będzie dla Ciebie najlepsza i odpowiedniej wielkości?

Oczywiście, wiele zależy od rodzaju wykonywanej pracy; większość prac wykonywanych w domu opiera się na komputerze, ale może się zdarzyć, że będziesz potrzebował linii telefonicznej, aby być w pobliżu. W takim przypadku należy zaplanować to w projekcie biura. Jeśli linia telefoniczna nie jest problemem, masz o wiele więcej swobody, jednak możesz potrzebować punktu zasilania lub przedłużaczy do komputera lub laptopa.

Czy można łatwo ukryć przewody? Np. czy można je przykleić do ścian? Czy można je ukryć pod dywanami? To są rzeczy, o których trzeba pomyśleć.

Pomijając kwestię zasilania i wydajności, jak płynnie wkomponować miejsce pracy w wystrój domu? Nie chcesz mieć dużej, rażącej luki w wystroju domu, a chodzi o to, aby płynnie wkomponować ją tak, aby nie zakłócała czasu spędzanego w domu, a jednocześnie umożliwiała przejście na "roboczą" stronę rzeczy, gdy nadejdzie odpowiedni moment.

Aby to zrobić, musisz myśleć kreatywnie. A może by tak wykorzystać kąty? Wspomnieliśmy wcześniej o narożnikach, a biurka biurowe nie muszą być kwadratowe! Biurko narożne z łatwością zmieści się w mniejszej przestrzeni i można je urządzić w taki sposób, aby wyglądało jak toaletka. Na przykład, miejsce do przechowywania nie musi być "biurowe", mogą to być ozdobne pudełka, akta przechowywane w biurku, a nawet może nie być potrzebne żadne miejsce do przechowywania. Wszystko zależy od rodzaju wykonywanej pracy.

Meble biurowe z pewnością przeszły długą drogę w ciągu ostatnich kilku lat i mogą teraz wyglądać równie przytulnie, jak meble, które kupujesz specjalnie do sypialni lub salonu. Wybierz jaśniejsze odcienie drewna zamiast ciemniejszych i pomyśl o siedzeniach z kolorowymi poduszkami lub wzorami, zamiast zwykłych krzeseł. Możesz nawet pomyśleć o tym, aby zamiast szafek, przenieść się w górę, jeśli chodzi o przechowywanie. Co powiesz na półki? A zamiast dużych segregatorów wybierz ozdobne pudełka, które wyglądają tak, jakby były częścią tapety - to złudzenie optyczne!

Znak czasów współczesnych

Jeśli chcesz pójść w stronę supernowoczesności, co powiesz na krzesła, które przechowuje się na ścianach? A może składane łóżka? A może składane biurko? Nowoczesne meble są o wiele bardziej wielofunkcyjne niż kiedykolwiek wcześniej i w rezultacie możesz z łatwością mieć pokoje o dwóch funkcjach. Możesz również zaoszczędzić miejsce - krzesła przechowywane na ścianach oznaczają, że gdy ich nie używasz, nie zajmują miejsca na podłodze!

Wszystko to doskonale sprawdza się podczas projektowania sali wielofunkcyjnej. Oczywiście zawsze najlepiej jest ograniczyć to, co jest potrzebne do pracy, jeśli zamierzasz pracować w domu, aby mieć pewność, że nie będzie to miało zbyt dużego wpływu na Twoje życie domowe. Dokumenty należy przechowywać raczej w formie elektronicznej niż papierowej, a na wszelki wypadek tworzyć kopie zapasowe. Zamiast dużego komputera stacjonarnego wybierz laptop o opływowych kształtach. Nietrudno jest zachować minimalizm, a im bardziej będzie on racjonalny, tym mniejszy wpływ będzie miał na życie domowe. Jest to bardzo ważne, jeśli chodzi o zachowanie równowagi między życiem domowym i zawodowym - jeśli uda Ci się to osiągnąć, przekonasz się, że praca w domu była najlepszą decyzją, jaką kiedykolwiek podjąłeś.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz