Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wśród wielu czynników wpływających na produktywność biur, meble mogą wydawać się czymś na pozór nieistotnym. Jednak właściciele firm są często zaskoczeni tym, jak zmiana mebli i całej aranżacji biura poprawia wydajność i efektywność pracy. Przyczyn jest wiele. Przede wszystkim spędzamy minimum osiem godzin dziennie w biurach, w których pracujemy. To prawie tyle samo czasu, ile przebywamy w naszych domach. Miejsca, w których spędzamy czas, kształtują nasze zachowania i zwyczaje nawet, jeżeli nie jesteśmy tego do końca świadomi. Poprawiają też lub pogarszają nasze samopoczucie psychiczne. Dlatego tak ważne jest właściwe zorganizowanie i optymalizacja biur, w których pracujemy.

Ergonomiczne meble biurowe

Biorąc pod uwagę, że większość dnia spędzonego w biurze siedzimy przy biurku, nie ma ważniejszych elementów wyposażenia biurowego, niż biurka i krzesła używane przez pracowników. Zapewniając ergonomiczne, wygodne meble pracownikom, pozwalamy im skupić się wyłącznie na wykonywanych zadaniach, zamiast rozpraszać się dolegliwościami związanymi z niewłaściwą postawą siedzącą.

Krzesła, które nie wspierają prawidłowo pleców, mogą powodować wiele negatywnych skutków dla użytkowników. Słabo zaprojektowane, niewygodne krzesło biurowe może być odpowiedzialne za bóle kręgosłupa, karku, szyi, głowy czy mięśni. Dotyczy to zwłaszcza modeli, których nie można swobodnie regulować do odpowiedniej wysokości. Długotrwałe korzystanie z nieergonomicznych krzeseł i biurek może skutkować chorobami, wymagającymi dłuższych przerw w pracy. Trudno wówczas mówić o wydajności i efektywności.

Wygodne krzesła są nie tylko ważne dla zdrowia fizycznego pracowników, ale mają także wpływ na samopoczucie psychiczne. Jeśli ludzie nie czują się dobrze przy biurku i nie są w stanie skupić się na swojej pracy, to prawdopodobnie znajdą wymówki, aby nie wykonywać swoich zadań.

meble biurowe

Właściwe oświetlenie

Zapewnienie odpowiedniego oświetlenia to jeden z najprostszych i najbardziej opłacalnych sposobów na poprawę wydajności naszego personelu. Różne poziomy światła mają odmienne psychologiczne oddziaływanie na ludzi. Sugerują to liczne badania naukowe. Jeżeli mamy takie możliwości, warto zainstalować system oświetlenia, który pozwoli nam kontrolować intensywność światła w pomieszczeniach, w zależności od zadań, w które są zaangażowani pracownicy. Według badań przyciemnione światło sprzyja zwiększaniu kreatywności i generowaniu pomysłów. Z kolei jaśniejsze oświetlenie wiąże się z poprawą poziomu oceny i myślenia analitycznego.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz