Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Recepcja biurowa może być jednym z najtrudniejszych obszarów do zaplanowania, ponieważ należy wziąć pod uwagę szereg rozmaitych czynników. Trzeba zająć się kwestiami takimi, jak dostęp, bezpieczeństwo, funkcjonalność oraz reprezentacyjność. Podpowiadamy, czym kierować się wybierając krzesła recepcyjne, jeden z najważniejszych elementów wyposażenia recepcji.

Inwstycja, która się opłaca

Każdy właściciel firmy, który chce urządzić nowoczesną recepcję, na miarę XXI wieku, musi liczyć się z wysokimi kosztami. Cena krzeseł recepcyjnych będzie z pewnością odgrywała kluczową rolę przy ich wyborze. Wysokiej jakości, skórzane krzesła recepcyjne są bardzo drogie, podobnie jak modele stworzone według własnej specyfikacji lub projektu. Znaczną część budżetu trzeba będzie przeznaczyć również na meble z litego drewna.

Należy jednak pamiętać, że wygląd recepcji i ogólne wrażenie, które powstaje tuż po przekroczeniu jej progu wpływa na wizerunek całej firmy. Jednostka recepcyjna i krzesła recepcyjne muszą przedstawiać obraz, który chcemy przekazać odwiedzającym. Jak cię widzą, tak cię piszą – mówi polskie powiedzenie. W przypadku recepcji ma ono głęboki sens. Rząd tanich, metalowych krzeseł w podstawowym materiale obiciowym, może pasować do niewielkiej poczekalni. Zastanówmy się jednak, czy pozytywnie wpłynie na prestiż firmy, która chce uchodzić za profesjonalną i nowoczesną. Jak będą czuć się klienci firmy, która zajmuje się dystrybucją produktów luksusowych siedząc w recepcji na plastikowych krzesłach?

recepcja

Umil gościom czekanie

Krzesła w recepcji służą przede wszystkim gościom, klientom firmy, którzy oczekują na załatwienie swoich spraw. Nie lubimy czekać. To sytuacja, w której mało, kto czuje się komfortowo, dlatego warto stworzyć przyjazną atmosferę w recepcji. Sprzyjają temu wygodne krzesła, odpowiednio wyprofilowane, pokryte przyjemnym materiałem obiciowym. Takie, na których aż chce się usiąść. Muszą być stabilne, aby nie ruszały się przy każdej zmianie pozycji użytkownika. Warto również, aby były ciekawe pod względem estetycznym.

Funkcjonalne rozwiązania

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są krzesła recepcyjne łączone w jeden rząd za pomocą specjalnych łączników. Mają one tę zaletę, że można je łatwo przestawić w inne miejsce. Nie ma konieczności przesuwania każdego krzesła z osobna. Taka opcja zdecydowanie ułatwia sprzątanie recepcji. Dla wygody gości w pobliżu siedzisk warto umieścić stolik kawowy oraz stojak na czasopisma. Coraz częściej w recepcjach pojawiają się zamiast krzeseł wygodne miękkie fotele, a nawet sofy biurowe. Takie meble rzeczywiście mogą być wizytówką firmy. Są niezwykle stylowe i dodają wnętrzu charakteru.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz