Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Współczesne przestrzenie biurowe coraz częściej wyposażone są w niewielkie kuchnie z miejscem, w którym pracownicy mogą usiąść do posiłku czy wypić kawę podczas chwil przerwy. Specjaliści od urządzania biur twierdzą, że to pomieszczenie ma szerszy wymiar, niż tylko umożliwienie zjedzenia czegoś w spokoju. Jego znaczenie jest o wiele większe.

Wspólnota i integracja

W biurowej kuchni spędza się przerwy. Automatycznie kojarzy się, więc pracownikom bardzo pozytywnie. To miejsce, w którym można odetchnąć od spraw biurowych, odstresować się i zregenerować siły. To szczególnie ważne w sytuacji, gdy pracownicy pracują nad rozłożonym w czasie i wymagającym ogromnego zaangażowania projektem. Kuchnia biurowa, podobnie jak nasze domowe kuchnie pełni także rolę integracyjną. Pracownicy mogą się tu ze sobą spotkać i porozmawiać w mniej formalnych warunkach. To szansa na wymianę wiedzy, doświadczeń i pomysłów. Integracja z kolei, doskonale wpływa na późniejszą współpracę między pracownikami.

mała kuchnia

Dobry projekt kuchni biurowej

Nie da się ukryć, że właściwe zaprojektowanie kuchni biurowej decyduje o jej funkcjonalności. Pracownicy muszą się tutaj czuć dobrze i komfortowo. Od tego zależy, bowiem postrzeganie przez nich całej firmy. Kluczową kwestią jest wyposażenie kuchni w niezbędne meble i akcesoria. Do najważniejszych elementów należy czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa, lodówka oraz zlew. Do kuchni biurowej należy też doprowadzić zimną i ciepłą wodę. Coraz częściej pracodawcy udostępniają pracownikom również profesjonalne ekspresy do kawy. Ponieważ obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie pracownikom wody do picia, w kuchniach biurowych pojawiają się także praktyczne dystrybutory wody.

Funkcjonalność kuchni biurowej

Kuchnia biurowa powinna posiadać sporo miejsca do przechowywania. Większa ilość szafek pomoże lepiej zorganizować artykuły spożywcze i akcesoria kuchenne. Bardzo istotna jest także możliwość utrzymania czystości. W brudnym i zabałaganionym pomieszczeniu żaden pracownik nie będzie czuł się dobrze. Warto zainwestować w sporą ilość środków czystości. Niezbędne są kosze na śmieci, ścierki, ręczniki zwykłe i papierowe, mop oraz płyny do naczyń. Jeżeli kuchnia będzie ładna i użyteczna, pracownicy na pewno chętniej o nią zadbają.

Jeżeli chodzi o estetyczną stronę tego pomieszczenia, ogromną rolę odgrywać w nim będą kolory, zarówno ścian, jak i mebli. Najlepszym wyborem są ciepłe barwy: żółcie, zielenie, kolory pomarańczowe lub kremowe, które wyciszają i uspokajają. Wystrzegajmy się natomiast kolorów jaskrawych. Meble powinny być nie tylko praktyczne i wytrzymałe, ale również uwzględniać najnowsze trendy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz