Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Choć wszyscy z niecierpliwością czekamy na ciepłe, słoneczne dni, nie da się ukryć, że lato niesie ze sobą również wiele problemów.

Nie jest łatwo chodzić do pracy, kiedy temperatury są wysokie. Nie dość, że jest niewygodnie, to jeszcze chciałoby się być gdzie indziej - może na wakacjach, albo siedząc w ogrodzie i ciesząc się słońcem!

Mimo wszystkich swoich pozytywnych stron, praca biurowa może stać się wyzwaniem podczas letnich miesięcy. Dobrą wiadomością jest to, że można obejść każde wyzwanie z odrobiną planowania wstępnego i starannego myślenia.

Oto cztery główne problemy związane z pracą biurową, które mają tendencję do podnoszenia głowy podczas letnich miesięcy.

Wysoka temperatura w biurze

Kiedy jest gorąco na zewnątrz, temperatura jest często wyższa wewnątrz biura. Jeśli biuro ma otwarty plan i znajduje się w nim wiele biurek, temperatura wzrośnie jeszcze bardziej.

Nie ma obejścia tego problemu, to się stanie, ale można spróbować złagodzić skutki nieco. Otwórz okna i być może pomyśl o klimatyzacji. Będziesz musiał zamknąć okna, gdy klimatyzacja działa, ale używaj tego cyklicznie, aby upewnić się, że dostajesz dużo świeżego powietrza do środka również.

Możesz również chcieć przejść na laminowane lub drewniane podłogi w miesiącach letnich, aby pomóc ochłodzić biuro. Osobiste wentylatory biurkowe to także opcja dla tych, którzy naprawdę zmagają się z upałem.

Wentylacja w budynkach biurowych to kluczowy problem, który należy rozwiązać, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Trudności z koncentracją

Długie, gorące dni mogą sprawić, że poczujesz się zmęczony, nawet jeśli poprzedniej nocy byłeś wystarczająco wypoczęty. Możesz pomóc swoim pracownikom skupić się na pracy przy fotelach biurowych, zachęcając ich do pozostania nawodnionymi. Zainstaluj chłodziarki do wody i zachęcaj pracowników do przynoszenia butelki z możliwością ponownego napełnienia i kontynuowania picia.

Powinieneś również upewnić się, że wszyscy mają regularne przerwy, ponieważ pomoże to w koncentracji i produktywności.

Nieobecności pracowników z powodu corocznych urlopów

Lato to szczytowy czas corocznych urlopów, co może spowodować, że w biurze będzie mniej pracowników niż zwykle. Możesz pomóc złagodzić te skutki planując z wyprzedzeniem i upewniając się, że nie pozwalasz, aby zbyt wielu pracowników miało ten sam czas wolny.

Upewnij się, że wszystkie stanowiska są obsadzone, a biuro powinno działać sprawnie podczas tego pracowitego okresu wakacyjnego.

Niski poziom motywacji

Biuro latem może utrudniać znalezienie motywacji w te ciepłe, słoneczne dni. Ludzie wolą być na zewnątrz niż siedzieć przy biurku i być może marzą o nadchodzących wakacjach lub myślą o tych, na których właśnie byli.

Niska motywacja jest całkiem normalnym zjawiskiem w okresie letnim, ale możesz pomóc ją przezwyciężyć, organizując dni budowania zespołu i utrzymując pracę tak interesującą i pełną wyzwań, jak to tylko możliwe.

Te cztery problemy mogą być powszechne w miesiącach letnich, ale dzięki tym sugestiom będziesz w stanie je przezwyciężyć.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz