Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wiele osób nieoczekiwanie znalazło się w pracy w domu podczas pandemii COVID-19. Niektórym podobało się doświadczenie pracy w nowym domowym biurze, podczas gdy inni zaczęli niecierpliwie czekać na powrót do swoich biurek w przestrzeni komercyjnej.

Z pracą w domu jest podobnie jak z pracą zdalną - nie jest dla każdego, ale dla tych, którzy się w niej odnajdą, może być bardzo udanym i przyjemnym sposobem pracy.

Są oczywiście pewne minusy pracy poza regularnym biurem, ale jest też wiele korzyści. Sprawdź tę infografikę, która daje kilka przydatnych spostrzeżeń na temat korzyści z pracy w domu.

Źródło - https://www.statista.com/chart/25020/perceived-perks-of-working-from-home/

Pozostaje jednak jedno pytanie - czy praca w domu wpływa na zaangażowanie pracowników w negatywny czy pozytywny sposób?

I znów, w zależności od osoby, może to być coś innego. Niektórzy ludzie uważają, że praca w domu ich izoluje, co może mieć wpływ na to, jak bardzo czują się związani ze swoją pracą i biurem, które zostawili za sobą. Z drugiej strony, niektórzy uważają, że możliwość organizowania własnego czasu i dopasowania życia zawodowego do życia domowego jest dla nich wzmacniająca.

Nie da się ukryć, że praca w domu jest czasem wyzwaniem i może rozpraszać, ale osoby zmotywowane i zdyscyplinowane mogą uznać, że taki sposób pracy najbardziej im odpowiada. Pomaga im to poczuć się bardziej związanymi ze swoją rolą, ponieważ to oni są odpowiedzialni za to, jak pracują.

Problem z zaangażowaniem pracowników polega na tym, że jest ono bardzo płynne. Niektórzy ludzie znajdują komfort i satysfakcję w pracy w jeden sposób, a inni w inny. Kluczem dla menedżerów jest zapewnienie szeregu sytuacji w pracy, aby pracownicy czuli się komfortowo i byli zadowoleni ze swoich wyborów.

Elastyczna praca jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spędzić trochę czasu pracując w domu, ale brakuje im poczucia pracy w zespole, które towarzyszy pracy w zwykłym biurze. W takiej sytuacji, mogą oni pracować w domu przez część czasu, a następnie pracować w biurze w innych godzinach. Jest to dobry kompromis i sposób na sprawdzenie, czy praca w domu jest czymś, co odpowiada danej osobie, czy nie.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz