Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Trendy w urządzaniu przestrzeni biurowej ulegają dynamicznym zmianom. Cały czas utrzymuje się jednak tendencja łączenia ciekawych, designerskich rozwiązań z funkcjonalnością i ergonomią mebli biurowych. Biura już dawno temu przestały być wyłącznie miejscami pracy. Pracodawcy przykładają ogromną wagę do zapewnienia pracownikom możliwości relaksu i regeneracji sił podczas krótkich chwil przerwy. Wszak wypoczęty i zadowolony pracownik, pracuje bardziej efektywnie i wykazuje się większą kreatywnością. Jak zatem urządzić biuro, aby odpowiadało na potrzeby pracowników?

Wybór odpowiednich mebli biurowych

Meble biurowe powinny nie tylko pasować do ogólnej koncepcji wnętrza. Muszą być przede wszystkim komfortowe i funkcjonalne. Obecnie znalezienie tego „złotego środka” nie stanowi najmniejszego problemu. Producenci mebli proponują nam zarówno pojedyncze modele, jaki całe kolekcje mebli biurowych, przy których można wygodnie pracować. O komforcie na stanowisku pracy decyduje między innymi dostosowanie go do konkretnego pracownika, czyli spersonalizowanie. Urządzając je należy wziąć pod uwagę wzrost pracownika, jego potrzeby, charakter i styl pracy. Dla przykładu, inaczej będzie wyglądało biurko architekta tworzącego projekty budynków mieszkalnych, inaczej miejsce pracy copywritera. Wiele mebli posiada możliwość regulacji. Dzięki temu można je dopasować do wzrostu użytkowników. Dotyczy to szczególnie foteli biurowych, ale nowoczesne biurka również bywają wyposażone w tę opcję.

meble biurowe

Skupienie w miejscu pracy

Przestrzeń biurowa nie powinna rozpraszać pracownika, wręcz przeciwnie! Ma służyć jego koncentracji. Niektóre zadania wymagają ogromnego skupienia. Tylko wówczas można je zrealizować szybko oraz poprawnie. Dlatego warto pomyśleć o wyposażeniu, które zapewni pracownikom szansę wyciszenia i odcięcia od rozmaitych „rozpraszaczy”. Doskonałym rozwiązaniem są wszelkie separatory, ścianki przybiurkowe, panele akustyczne czy ścianki działowe wolnostojące oraz mobilne, które pochłaniają dźwięk.

Biurowe centrum relaksu

Strefa relaksu jest nieodzowna w każdym biurze. Jeżeli nie możemy przeznaczyć na nią całego pomieszczenia, wydzielmy, chociaż trochę miejsca w otwartej przestrzeni biurowej. Miękkie sofy, wygodne fotele, funkcjonalne pufy dają pracownikowi komfort w trakcie przerw w pracy. Pomagają w regeneracji sił i odprężeniu się. Biurowe meble wypoczynkowe mogą pełnić również rolę reprezentacyjną i służyć do mniej formalnych spotkań z klientami biura. Wypicie kawy czy herbaty miękkich i komfortowych fotelach to doskonały sposób na skrócenie dystansu. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz