Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wydajny pracownik to zmotywowany pracownik, ale co dokładnie powoduje, że dana osoba czuje się zmotywowana, aby dobrze wykonywać swoją pracę?

Wszyscy chcemy cieszyć się pracą, którą wykonujemy. Jeśli nie cieszylibyśmy się czasem spędzonym przy biurku, dni wlokłyby się niemiłosiernie. Dla niektórych jest to rzeczywistość, ale o wiele lepszym rozwiązaniem jest przyjrzenie się swojej sytuacji w pracy i zrozumienie, co powoduje, że tak się czujemy. W końcu spędzamy ogromną ilość czasu siedząc na naszych biurowych krzesłach, a życie jest zbyt krótkie, aby czuć się negatywnie w pracy.

Każda osoba w środowisku pracy jest wyjątkowa, a to oznacza, że każdego motywuje coś nieco innego. Dla większości jednak, poniższa lista obejmuje to, co motywuje pracowników do przejścia dodatkowej mili i poczucia zaangażowania w swoją pracę.

  • Dobrzy menedżerowie, którzy stanowią wzór do naśladowania
  • Uczciwe i realistyczne terminy
  • Uczciwe wynagrodzenie
  • Poczucie bycia docenionym i wysłuchanym
  • Efektywna i przyjemna praca zespołowa
  • Dążenie do rozwoju kariery
  • Uznanie i pochwała za dobrze wykonaną pracę
  • Pomaganie innym, np. klientom/klientkom

Dobra jakość zarządzania jest zdecydowanie najważniejszym aspektem motywacji pracowników. Na pewno pozostałe elementy odgrywają słuszną rolę, ale jeśli masz negatywnego menedżera, to bardzo trudno jest zmotywować się do tego, aby chcieć wstać i iść do pracy, a co dopiero wyróżniać się w swojej pracy.

Dobry menedżer wie, że każdy pracownik ma już w sobie motywację, po prostu w niektórych przypadkach jest ona uśpiona. W takim przypadku chodzi raczej o zainspirowanie ich do uwolnienia tej motywacji, niż o stworzenie jej od podstaw.

Sprawdź ten interesujący wykład TED, który dotyczy właśnie tego tematu.

Kiedy pracownicy czują się zaangażowani w swoją pracę, tzn. są zmotywowani do ciężkiej pracy i doskonalenia się, firma prosperuje. Kiedy jednak sytuacja jest odwrotna, biznes staje w miejscu, a wydajność spada. W dłuższej perspektywie, zwłaszcza jeśli więcej niż jeden pracownik ma takie poczucie, firma może upaść.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz