Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wciąż kochamy lite meble

Obecnie panuje szeroki trend powrotu do natury, do wszystkiego co ekologiczne i naturalne. Trend ten pojawić się musiał oczywiście także w kwestii aranżacji wnętrz. Widzimy go poprzez przypomnienie wszelkiego rodzaju mebli z litego drewna w miejscach, gdzie niedawno była stal i szkło.

Powoli kończy się już też nastawienie na ławy czy meblościanki z płyt wiórkowych. Nie chcemy już szybko, łatwo i przyjemnie, a chcemy solidnie i porządnie, a do tego oczywiście naturalnie. Liczymy, że droższe, ale lepiej zaprojektowane meble nie będą się tak szybko starzały i do tego będzie można cieszyć się nimi długo, bo ich stylistyka jest uniwersalna. Co więcej, prawdziwe drewno jest dla nas przytulne i człowiek w jego otoczeniu czuje się lepiej niż przy sklejce czy plastikach.

Odrywamy się od rzeczywistości

Oferowane obecnie meble drewniane są w pewnym sensie eklektyczne. Wracamy bowiem do trendów z początków minionego wieku, które kazały nam stosować meble ciężkie i masywne, lite drewno. Nie chcemy jednak otaczać się meblami zwalistymi i staramy się poszukiwać wrażeń charakterystycznych dla lat siedemdziesiątych. Mieliśmy wtedy lekkie kształty i delikatne wykończenia, które dzisiaj powracają, a do tego staramy się odrywać meble od ziemi. Osiąga się to poprzez nieproporcjonalnie małe nóżki lub nogę centralną, której zupełnie pod meblem nie widać. Efekt ostateczny jest taki, że nawiązując do bardzo klasycznych opcji mamy wyjątkowo nowoczesną i lekką aranżację.

praca w biurze

Drewno łączy się z metalem

Eklektyzm przejawia się w dołączaniu do konstrukcji drobnych elementów metalowych. Ich zadaniem jest przełamanie głównej formy mebla na przykład poprze dołączenie do litego drewna nóżek z metalu, które są wyraźnie inne od reszty. Tego typu drobiazgi są w stanie ładnie podkreślać także wszystkie usłojenia i sęki w drewnie, co jest pożądane ze względu na chęć pokazywania stylu naturalnego.

Szkło

Duże znaczenie w nowoczesnej aranżacji mają stoły. Także tutaj będziemy poszukiwali silnego blatu z litego drewna, które będzie nas epatowało swoim charakterem, ale naszym obowiązkiem jest zadbanie o lekkość. W związku z tym powinniśmy stawiać na lekkie, smukłe nogi, które nie do końca wizualnie pasują do blatu, ale zapewniają mu lekkość charakterystyczna dla całego promowanego stylu. Można zastanowić się też nad zamianą blatu z drewnianego na szkło hartowane, co dodatkowo doda mu lekkości.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz