Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Stres w miejscu pracy to coś, czego trudno uniknąć. Ale prawda jest taka, że jeśli wiesz co robić, może być łatwiejszy do opanowania niż myślisz.

Kiedy ostatni raz czułeś się zestresowany podczas dni spędzonych przy biurku? Być może możesz rozpoznać, że czujesz się zestresowany przez większość czasu. Jeśli tak jest, być może zmagasz się z przewlekłym stresem i musisz pilnie zająć się tą kwestią. Stres nie jest czymś, z czym ktokolwiek powinien się czuć, że musi sobie po prostu radzić. Może on być bardzo niebezpieczny i mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.

Wiedza o tym, co powoduje stres, może pomóc Ci albo całkowicie uniknąć problemu, albo radzić sobie z nim w bardziej pozytywny i zrównoważony sposób.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla niektóre powszechne przyczyny stresu w miejscu pracy.

Źródło - https://www.koganpage.com/article/workplace-stress-infographic

Spośród wszystkich tych potencjalnych przyczyn, zróbmy strefę w czterech najczęstszych i porozmawiajmy o tym, dlaczego są one tak problematyczne.

  • Napięteterminy - Kiedy masz termin, który jest niezwykle napięty, może nawet nierealny, łatwo jest się zestresować. Im bardziej czujesz się przytłoczony, tym bardziej nie możesz się skupić, a to sprawia, że zostajesz jeszcze bardziej w tyle.
  • Konflikt - Jeśli masz nieporozumienie z kolegą, łatwo jest czuć się zestresowanym. Wszystko wydaje się skupione na tym jednym problemie i nie widać, abyś mógł się skoncentrować na pracy, którą musisz wykonać przy biurku. Szkolenie w zakresie rozwiązywania konfliktów w miejscu pracy jest ważne dla wszystkich pracowników i menedżerów, aby uniknąć takich sytuacji.
  • Niesprawiedliwe traktowanie przez menedż era - Jeśli czujesz, że jesteś niesprawiedliwie traktowany przez menedżera, oczywiście spowoduje to, że poczujesz się zestresowany. Nie będziesz rozumieć, dlaczego jesteś traktowany w ten sposób i możesz mieć wrażenie, że nic nie możesz zrobić dobrze.
  • Pilne zadania - Twój dzień idzie dobrze, a potem nagle na twoim biurku ląduje pilne zadanie i musisz się na nim skupić. Z tyłu głowy wiesz, że reszta twojej listy rzeczy do zrobienia rośnie z minuty na minutę. Jest to jedna z najczęstszych przyczyn stresu w miejscu pracy.

Zrozumienie powszechnych czynników stresogennych oznacza, że możesz zachować koncentrację i jak najbardziej pozytywne nastawienie przed rozpoczęciem pracy. Oczywiście ważne jest również, aby sięgnąć po pomoc - nie jesteś samotną wyspą!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz