Praca zdalna nabiera coraz większego tempa. Coraz więcej osób decyduje się na pracę z dala od swojego zwykłego fotela biurowego. Prawdopodobnie tendencja ta będzie się utrzymywać, ponieważ wydaje się, że praca hybrydowa stanie się przyszłością, dzięki temu, że pokazano nam jej namiastkę podczas pandemii.
Prawda jest jednak taka, że nie ma jednej uniwersalnej metody pracy. Niektórzy ludzie wolą pracować przy biurku dzień po dniu. Lubią mieć wokół siebie komercyjną przestrzeń biurową i odkrywają, że daje im to potrzebny rozdział między życiem domowym a zawodowym. Lubią też spędzać czas ze swoimi współpracownikami.
Inne osoby wolą jednak pracować zdalnie, ponieważ uważają, że pomaga im to zachować równowagę między życiem prywatnym i zawodowym w inny sposób. Lubią swobodę wyboru miejsca pracy i uważają, że są bardziej produktywni, gdy decydują się na taki sposób pracy.
Dla wielu pracowników zdalnych przestrzenie coworkingowe stały się normą. Zrozumienie, jak wyjaśnić pojęcie coworkingu, może być trudne dla kogoś, kto nigdy nie miał z nim do czynienia. Ale ogólnie rzecz biorąc, przestrzenie coworkingowe nie różnią się od zwykłych biur; są po prostu zajmowane przez profesjonalistów z różnych firm, w tym freelancerów, którzy wykonują swój dzień pracy.
Ale oczywiście wiemy, że wszystko ma swoje plusy i minusy. Dużo uwagi poświęcamy pozytywnym stronom coworkingu, ale co z wadami? Warto o nich wiedzieć, aby podjąć wyważoną decyzję, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie, czy nie.
To prawda, że coworking i ogólnie praca zdalna mają wiele plusów, ale należy również wziąć pod uwagę cztery minusy.