Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Produktywność od dawna jest gorącym tematem w zarządach firm na całym świecie. Od fabryk sześcianów w XX wieku do powstania kompleksów w stylu Google w ostatnich latach, właściciele firm zawsze byli zafascynowani strategiami zwiększania produktywności pracowników.

Choć w przeszłości popularne było podejście do projektowania biur metodą prób i błędów, wdrożenie przemyślanej strategii dotyczącej sposobu budowania i projektowania biur może przynieść natychmiastowe korzyści bez konieczności samodzielnego przeprowadzania testów. Dlatego też w dzisiejszym artykule weźmiemy pod lupę produktywność i przedstawimy pięć naukowo udowodnionych sposobów na zwiększenie wydajności w biurze.

1. Dbaj o nawodnienie pracowników

Korzyści płynące z nawodnienia są dobrze udokumentowane. Istnieje wiele naukowych powodów, dla których należy pić dużo płynów - od poprawy nastroju po lepsze wzorce snu. Poważne odwodnienie jest główną przyczyną obniżenia funkcji poznawczych, dlatego jest to tak ważny element układanki dotyczącej produktywności. Zapewnienie wystarczającej ilości udogodnień może być ważnym krokiem w zachęcaniu zespołu do uzupełniania płynów - dlatego warto zainwestować w dostępną wodę pitną.

W przypadku pracowników, którzy nie są zainteresowani piciem wody, zaopatrzenie biura w wysokiej jakości gorące napoje - takie jak kapsułki Nespresso dla uzależnionych od kawy czy markowe herbaty dla miłośników sypanych liści - pomoże utrzymać zespół szczęśliwy, zdrowy i nawodniony w pracy.

2. Zmień kolorystykę

Powszechnie wiadomo, że kolory mogą wpływać na nasz nastrój. Niezależnie od tego, czy czerwień kojarzy się nam z agresją, czy żółć ze słońcem, nasz związek z kolorami może mieć podświadomy wpływ na wszystko, co robimy. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego tak wiele sieci fast foodów używa koloru czerwonego w swoich brandingach? Prawdopodobnie dlatego, że czerwień stymuluje aktywność i zwiększa metabolizm - co według niektórych zwiększa apetyt. Chociaż nie zalecamy kąpania ścian biura w czerwieni, wykorzystanie niezwykłego wpływu kolorów na ludzki mózg jest jednym ze sposobów na zwiększenie produktywności. Korzystanie z wysokiej jakości dostawców mebli biurowych może dać Ci największy wybór, jeśli chodzi o schematy kolorów - znajdź więc renomowanego dostawcę mebli.

Odcienie niebieskiego są szeroko stosowane w obszarach wokół mebli biurowych dzięki ich uspokajającemu działaniu - z tego samego powodu popularne są również zielenie. Niezależnie od tego, czy zastosujesz chłodne kolory, takie jak niebieski, zielony i fioletowy, czy cieplejsze odcienie, takie jak czerwony, pomarańczowy i żółty, każdy z nich będzie miał unikalny wpływ na sposób pracy Twoich pracowników - upewnij się więc, że wybierzesz odpowiednią kombinację do rodzaju zadań, które będą wykonywać Twoi pracownicy. Pomarańczowy świetnie sprawdza się w środowiskach, w których dominują zadania wymagające dopracowania szczegółów - jak na przykład w biurze architektonicznym - natomiast czerwony może być przydatny w środowisku, w którym dominuje sprzedaż, ponieważ może zwiększyć konkurencyjność w zespole.

3. Wybierz kolor zielony

Rośliny w pomieszczeniach stają się coraz bardziej powszechne we współczesnych biurach. Od subtelnych pająków po imponujące, pełnowymiarowe draceny, rośliny pojawiają się na naszych biurkach jak nigdy dotąd - i nie bez powodu. Zieleń to nie tylko moda, ale także korzyści wykraczające poza walory estetyczne. Rośliny, które poprawiają jakość powietrza, zwiększają zadowolenie i koncentrację pracowników, powinny być podstawowym elementem stołów biurowych w każdym miejscu pracy. Ostatnie badania sugerują, że wprowadzenie roślin do biura może zwiększyć wydajność pracy o 15%.

4. Niech będzie światło!

W ostatnich latach liczne badania wykazały, że elementy naturalne mają kluczowe znaczenie dla szczęścia, wydajności i zdrowia - nic więc dziwnego, że naturalne światło może mieć niezwykle pozytywny wpływ na wydajność pracowników. Istnieje wiele powodów, dla których warto pomyśleć o wpuszczeniu większej ilości światła w ciągu dnia - od lepszego snu w nocy po pobudzenie kreatywności. Tak więc, niezależnie od tego, czy ściągniesz ciężkie zasłony, przesuniesz biurowy regał z dala od okna, czy też zmienisz ustawienie biurek, wpuszczenie naturalnego światła do biura jest niezawodnym sposobem na zwiększenie wydajności pracowników.

5. Krótkie spotkania

Wszyscy to znamy - to, co miało być godzinną dyskusją, przerodziło się w półdniowy maraton spotkań, a skupienie uwagi staje się coraz trudniejsze. Podczas gdy przeciętny czas skupienia uwagi na spotkaniu wynosi około 52 minut, nierzadko spotkania trwają nawet dwie lub trzy godziny - nic dziwnego, że wielu z nas odpływa, kiedy powinniśmy się skupić! Rozwiązanie może wydawać się oczywiste - można po prostu skrócić spotkania - ale czasami konieczne jest, aby spotkania trwały dłużej niż tylko 52 minuty.

Jest kilka rzeczy, które można zrobić, ale robienie przerw jest chyba najłatwiejszą czynnością, jaką można włączyć do spotkań. Nasze mózgi nie są w stanie skupić się bez przerwy na jednym zadaniu przez dłuższy czas, więc krótka 10-minutowa przerwa daje naszym umysłom szansę na rozproszenie uwagi i ponowne jej skupienie. W ten sposób wracamy wypoczęci i gotowi do ponownego wejścia w strefę pracy.

Ponieważ właściciele firm starają się tworzyć coraz bardziej wydajnych i efektywnych pracowników, wydajność będzie nadal istotnym zagadnieniem. Bez względu na to, czy ozdabiasz biurka roślinami domowymi, czy zmieniasz aranżację stanowisk pracy, aby maksymalnie wykorzystać naturalne światło, nasze pięć najważniejszych wskazówek z pewnością przyczyni się do zwiększenia produktywności w Twoim biurze.

Wpis gościnny: Phil White z Novell Coffee


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz