Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wmawia się nam, że wprowadzanie zmian powinno być rzeczą regularną. Ale kiedy wprowadzanie zmian nie jest dobrym pomysłem?

W kontekście projektowania biura można by pomyśleć, że ciągłe odświeżanie przestrzeni i wprowadzanie zmian jest zawsze dobrym rozwiązaniem, ale czy tak jest w istocie?

Remont biura, jego dekoracja lub po prostu przestawianie rzeczy i sprawdzanie, jak się sprawują, może zakłócić normalną pracę. Pracownicy mogą mieć wrażenie, że czas spędzony przy biurku skraca się, ponieważ zbyt mocno odczuwają wpływ tego, co dzieje się wokół nich. Oczywiście, jeśli zdecydujesz się na współpracę z wykonawcą renowacji biura, trzeba będzie również zaplanować rzeczy bardzo dokładnie, wydać trochę pieniędzy, a pracownicy będą musieli przenieść się w czasie, gdy prace są wykonywane.

Czasami zmiana po prostu nie jest konieczna. Ale w jakich sytuacjach tak się dzieje?

  1. Nie masz budżetu - wprowadzanie zmian wymaga pieniędzy i jeśli nie jesteś w stanie wydać trochę grosza, lepiej poczekać na lepsze czasy w przyszłości. Oczywiście można znaleźć kilka sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na remoncie lub dekoracji biura, ale w końcu i tak będzie to kosztować.
  2. Zmiany wprowadzono niedawno - Jeśli w ciągu ostatniego roku lub kilku lat wprowadzono już dość istotne zmiany, prawdopodobnie lepiej poczekać. Zbyt częste wprowadzanie zmian może przeszkadzać pracownikom, a to z kolei może mieć wpływ na ich wydajność.
  3. Twoi pracownicy są zadowoleni z obecnej przestrzeni - Wszelkie zmiany, jakie zamierzasz wprowadzić, powinieneś zawsze konsultować z pracownikami. W końcu to oni codziennie siedzą na swoich krzesłach biurowych, więc to oni najbardziej odczują zmiany. Jeśli nie chcą oni wprowadzenia zmian, a Ty nie masz żadnego powodu, aby się temu sprzeciwić, nie wprowadzaj zmian.
  4. Biuro dobrze funkcjonuje - Jeśli wszystkie meble biurowe dobrze funkcjonują i nie rozpadają się, być może nie ma potrzeby ich wymiany. Jeśli przestrzeń nie jest przepełniona i wszystko wydaje się dobrze funkcjonować, po co tracić czas i pieniądze na wprowadzanie dużych zmian, które nie są konieczne?
  5. Niemasz na to czasu - Niezależnie od tego, jakie zmiany chcesz wprowadzić, będą one zakłócać przepływ pracy i zajmować czas. Produktywność oznacza zyski, a zmiany z pewnością wpłyną na te pierwsze.

Przed wprowadzeniem zmian należy się dobrze zastanowić. Może się okazać, że naprawdę nie ma takiej potrzeby - przynajmniej jeszcze nie teraz.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz