Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Brytyjskie lato może nie słynie z wysokich temperatur, ale w związku z rosnącą w ostatnich latach liczbą fal upałów, które nawiedzają kraj, ważne jest, aby pracodawcy bardziej interesowali się warunkami pogodowymi w tym sezonie. Zadowolenie i dobre samopoczucie pracowników będzie szło w parze z poziomem utrzymania pracowników, a ponieważ zdrowi i szczęśliwi pracownicy z większym prawdopodobieństwem będą wykazywać się wyższą wydajnością, istnieją wszelkie powody, aby wziąć pod uwagę zarówno emocjonalne, jak i fizyczne potrzeby swojego zespołu w okresie letnim.

Wraz ze wzrostem temperatury zdolność koncentracji pracowników biurowych bez wątpienia maleje, a to oznacza, że menedżerowie i właściciele firm powinni wprowadzać nowe pomysły w miejscu pracy, aby zapewnić pracownikom maksymalny komfort. Dlatego właśnie dziś przyjrzymy się kilku sposobom, dzięki którym możesz zapewnić swojemu zespołowi dobry nastrój w miesiącach letnich - tak, aby Twoja firma mogła nadal dobrze prosperować w cieplejszym klimacie.

1. Upewnij się, że wystrój biura pasuje do pory roku

Od psychologii kolorów po łatwość dostępu do sprzętu, wystrój biura ma ogromny wpływ na nastrój i zachowanie pracowników - dlatego tak ważne jest wiosenne sprzątanie biura przed nadejściem cieplejszej pory roku. W związku z tym wiosenne porządki w biurze przed gorącą porą roku są tak ważne. Wraz z rosnącymi temperaturami w miejscu pracy powinna królować prostota, dlatego unikaj ciasnych i przepełnionych przestrzeni biurowych, usuwając ciężkie dywany, aby odsłonić drewnianą podłogę i wpuścić do środka naturalne światło. Podobnie, zapewnienie wystarczającej wentylacji, klimatyzacji, odpowiednich krzeseł i innych mebli w biurze lub sali konferencyjnej pozwoli Ci na przedstawianie klientom pomysłów w umiarkowanie komfortowych warunkach - a te przyjemne warunki zwiększą prawdopodobieństwo osiągnięcia pomyślnego wyniku.

2. Możliwość elastycznego czasu pracy

Chociaż tradycyjny format biurka zapewnia produktywność w miejscu pracy przez cały rok, krótki okres brytyjskiego lata oznacza, że wielu z nas będzie chciało w pełni korzystać ze słońca, dopóki trwa - perspektywa ta może wydawać się niewykonalna dla wielu pracowników biurowych. Ponieważ elastyczność jest priorytetem dla większości millenialsów, firmy na całym świecie dostosowują swoje meble biurowe do potrzeb każdego pracownika - to samo powinno dotyczyć ich godzin pracy. Minęły już czasy tradycyjnej pracy od 9 do 5, a dzięki elastycznemu czasowi pracy, który szybko staje się dominującym sposobem pracy we współczesnych biurach, oferowanie pracownikom możliwości wzięcia wolnego popołudnia i nadrobienia tego czasu w chłodniejszy dzień oznacza, że Twój zespół będzie czuł się bardziej doceniany przez firmę - co może oznaczać wzrost poziomu utrzymania pracowników.

3. Rozluźnij dress code w czasie fali upałów

Dobre samopoczucie i warunki pracy pracowników są głównym przedmiotem troski każdego odpowiedzialnego właściciela firmy, a to oznacza, że wraz ze wzrostem temperatur należy rozważyć sposoby zwiększenia komfortu bez uszczerbku dla profesjonalnej atmosfery w biurze. Zaoferowanie pracownikom możliwości przyjęcia swobodniejszego, swobodnego stroju biznesowego w gorących miesiącach oznacza, że pracownicy będą mogli nadal pracować produktywnie, ale w przyjemniejszych warunkach - dzięki czemu Twoja firma będzie mogła nadal efektywnie funkcjonować.

4. Podaruj swojemu zespołowi orzeźwiające przekąski

Chociaż klimatyzacja będzie mile widziana przez każdego pracownika, okazanie zespołowi wyrazów uznania bez wątpienia sprawi, że długie, gorące letnie dni spędzone w biurze wydadzą się warte zachodu. Od chłodzących lodowych lizaków po orzeźwiające kosze owoców - przynoszenie pracownikom nieoczekiwanych smakołyków w gorących miesiącach podniesie ich morale, co oznacza, że możesz zapewnić, że poziom produktywności będzie nadal utrzymywał się na najwyższym poziomie w miesiącach letnich.

5. Zaangażuj cały zespół

Impreza bożonarodzeniowa na zakończenie roku pracy może być jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń w kalendarzu zawodowym Twojego zespołu, ale dzięki wysokim temperaturom i późniejszym wieczorom, firmom nie brakuje okazji do zorganizowania spotkań towarzyskich dla swojego zespołu w okresie letnim. Budowanie pozytywnej kultury organizacyjnej firmy ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia produktywności pracowników, a to oznacza, że organizowanie charytatywnych imprez sportowych na świeżym powietrzu i grillowanie na wydziale to świetny pomysł w tym sezonie. Wykorzystanie w pełni ciepłej pogody oznacza, że pracownicy, którzy pracują w tym sezonie, mogą uciec z biura i cieszyć się słońcem, a zaangażowanie całego biura pozwoli pokazać każdemu członkowi zespołu, jak bardzo go cenisz.

Od wygodnych krzeseł biurowych po swobodniejszy ubiór - istnieje niezliczona ilość sposobów, aby zapewnić swoim pracownikom jak najbardziej efektywne funkcjonowanie podczas słonecznej pory roku. Każdy członek Twojego zespołu będzie miał swój własny, niepowtarzalny sposób pracy, dlatego tak ważna jest wszechstronność w biurze. Chcesz dowiedzieć się, jakim typem członka zespołu jesteś? Wypróbuj nasz interaktywny quiz online, aby się przekonać!

Wpis gościnny: Jim Laird


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz