Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Próbując zaoszczędzić miejsce i ograniczyć marnotrawstwo, czy kiedykolwiek myślałeś o ograniczeniu ilości technologii, które Twoja firma faktycznie kupuje?

Możesz być drapanie głowy i zastanawiasz się, jak to może być. Po tym wszystkim, trzeba komputery, laptopy, itp., dla swoich pracowników, aby usiąść na swoich krzesłach biurowych i dostać swoją pracę zrobić. To prawda, ale urządzenia, na których pracują, niekoniecznie muszą być dostarczane przez samą firmę.

Czy słyszałeś o BYOD? To skrót od "bring your own device" (przynieś własne urządzenie). Zasadniczo pracownicy przynoszą do biura swój własny laptop lub tablet i pracują na nim podczas godzin spędzanych przy biurku. Korzyści są dość oczywiste - obniża to koszty dla firmy, a pracownicy mogą korzystać z własnego urządzenia, które znają i na którym mogą pracować prawdopodobnie o wiele bardziej produktywnie niż na urządzeniu, którego nie używają regularnie.

Jednakże, istnieje również kilka minusów. Zanim się w nie zagłębimy, obejrzyj ten film, który mówi o tym, czy powinieneś rozważyć wdrożenie BYOD w swoim biurze.

W minimalistycznym biurze chodzi przede wszystkim o oszczędność miejsca i ograniczenie marnotrawstwa. Posiadanie wokół siebie niekończących się maszyn i przewodów, które muszą być obudowane w ścianach, aby uniknąć niebezpieczeństwa, nie pasuje do tego tematu zbyt dobrze. Dlatego właśnie BYOD może być opcją. Porozmawiajmy jednak o tych minusach. W końcu ważne jest, aby mieć wyważony pogląd zarówno na dobre, jak i złe strony.

Po pierwsze, Twoi pracownicy mogą nie mieć urządzenia, na którym mogliby pracować. W takim przypadku, firma będzie musiała pomóc w tym, aby umożliwić im wykonywanie ich pracy. Innym problemem jest bezpieczeństwo. Jeśli twoi pracownicy będą pracować na własnym urządzeniu, a następnie zabierając go do domu, prawdopodobnie używając go tam, a może nawet pozwalając członkom swojej rodziny do korzystania z niego też, to może stanowić ogromny problem bezpieczeństwa. Wszelkie dane lub informacje przechowywane na laptopie byłyby zatem otwarte na dostęp do nich przez tych, którzy nie muszą ich widzieć. Aby obejść ten problem, pracownicy będą musieli używać folderów chronionych hasłem lub szyfrowania na tych konkretnych elementach.

Wreszcie, istnieje ryzyko utraty lub kradzieży. Kiedy urządzenie jest transportowane i nie leży na zwykłym biurku w biurze, istnieje szansa, że może zostać skradzione lub zgubione w drodze. Urządzenia będą musiały być ubezpieczone, a pracownicy oczywiście będą musieli zachować szczególną ostrożność, aby do tego nie dopuścić.

Ogólnie rzecz biorąc, BYOD to dobra opcja dla wielu firm. Nie jest dla wszystkich, ale jeśli chcesz iść w kierunku minimalistycznego klimatu w swojej przestrzeni, może to być coś, co chcesz myśleć o.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz