Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Klienci i kontrahenci wchodząc do siedziby firmy nie mogą ominąć recepcji. To pomieszczenie pełni rolę przedsionka, w którym wita się gości. Jego wygląd i aranżacja jest bardzo ważna ze względów wizerunkowych. Ale recepcja to również miejsce, w którym podejmuje się rozmaite czynności i załatwia wiele spraw. Dlatego musi być funkcjonalna i ergonomiczna. Meblem „numer jeden” w każdej recepcji jest lada recepcyjna. Przedstawiamy dziś krótką charakterystykę tego niezwykle przydatnego wyposażenia każdej recepcji. 

Dlaczego właśnie lada?

Przecież równie dobrze moglibyśmy umieścić w recepcji biurko, które spełniłoby zapewne wszystkie zadania lady recepcyjnej. Jednak lada ma znacznie więcej zalet, niż nam się wydaje. Po pierwsze sprzyja lepszej organizacji pracy i porządkowi. Po drugie wyposażona jest z reguły w specjalny cokół, który zasłania blat roboczy. Można na nim swobodnie pracować i trzymać wszelkie potrzebne dokumenty i akcesoria. Gość, który przychodzi do recepcji widzi jedynie reprezentacyjną część blatu. W przypadku zwykłego biurka trudno osiągnąć taki efekt. Ogromna zaletą lady jest bardzo duża ilość miejsca do pracy i przechowywania. Recepcjonistki potrafią docenić to rozwiązanie. 

recepcja

Słów kilka o idealnej ladzie

Wybierając ladę recepcyjną powinniśmy się kierować kilkoma kryteriami. Na pierwszym miejscu stawiajmy zawsze funkcjonalność. Zwracajmy uwagę na sposób, w jaki lada została zaprojektowana i odpowiedzmy sobie na pytanie, czy spełni dobrze swoje zadania i stworzy ergonomiczne warunki pracy. 

Pamiętajmy o tym, że recepcja jest miejscem reprezentacyjnym. Estetyczna, stylowa, nowoczesna lada z pewnością zrobi lepsze wrażenie na gościach, niż zwykłe biurko. Będzie świadczyć również o profesjonalizmie biura czy punktu usługowego. Pod względem kolorystycznym i stylistycznym mebel ten powinien pasować do reszty wystroju. 

Niezwykle ważną kwestią jest kształt lady recepcyjnej. Wybierając go, musimy uwzględnić kształt pomieszczenia oraz jego układ. Do najpopularniejszych należą lady w kształcie litery U lub prostokątne. Doskonale w każdym wnętrzu wyglądają również lady w kształcie delikatnej fali. Jeżeli chodzi o wybór materiałów, powinien być on podyktowany przede wszystkim względami praktycznymi. Lada będzie bardzo często eksploatowana. Powinna być, zatem wykonana z wytrzymałych i łatwych do czyszczenia materiałów. Najlepiej sprawdzają się lady drewniane oraz z tworzyw sztucznych. Mniej praktyczne, ale z pewnością efektowne są lady szklane lub metalowe. 

Oczywiście, kluczową sprawą jest właściwa ekspozycja lady, obejmująca dobór funkcjonalnego oświetlenia oraz rozmaite dodatki aranżacyjne np. rośliny czy kompozycje kwiatowe. Dzięki temu recepcja może być bardziej przytulna. 


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz