Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Kiedy chcesz zmienić wystrój swojego biura, musisz bardzo dokładnie przemyśleć zmiany, które zamierzasz wprowadzić. Jeśli wykonasz niewłaściwy ruch, może się to skończyć pogorszeniem morale i wydajności pracy.

Czy to brzmi dramatycznie?

Wcale tak nie jest. Wszystko sprowadza się do sprawdzonego zjawiska zwanego psychologią kolorów.

To prawda, że różne kolory mogą wpływać na nasze samopoczucie. Jeśli wejdziesz do bardzo ciemnego pomieszczenia, automatycznie poczujesz się trochę przygnębiony i mroczny, prawda? Dzieje się tak dlatego, że kolor wpływa na Twoje emocje. Wyobraź sobie więc, jak byś się czuł, siedząc dzień w dzień przy biurku.

Z tego powodu dobrym wyborem jest dokładne przemyślenie profesjonalnych pomysłów na wystrój biura.

Zanim zajmiemy się głównym tematem, czyli kolorem niebieskim, zapoznajmy się z infografiką, która pokazuje, jak różne kolory wpływają na nasze samopoczucie.

Źródło - https://creativemarket.com/blog/10-brilliant-color-psychology-infographics

Kolor czerwony nie jest najlepszym wyborem do biura, ponieważ jest kojarzony z działaniem, pasją i dążeniem do celu. Brzmi to tak, jakby pasowało, ale jest dość przytłaczające, gdy przebywasz w pomieszczeniu o dużym natężeniu czerwieni przez kilka godzin dziennie. Dlatego właśnie niebieski jest tak dobrym wyborem.

Niebieski jest kolorem twórczym i uspokajającym. Dzięki niemu ludzie czują się mniej zestresowani, mniej prawdopodobne jest, że się zdenerwują i rozpoczną konflikt z kolegą, a ponadto uważa się, że zwiększa on efektywność współpracy.

W wielu aspektach ma to sens: kolor niebieski odzwierciedla morze, a my czujemy się znacznie spokojniejsi, gdy jesteśmy w pobliżu oceanu lub ogólnie zbiorników wodnych. Nie oznacza to, że Twoi pracownicy będą się czuli, jakby spędzali dzień na łonie natury, siedząc na swoich krzesłach biurowych, ale będą mogli cieszyć się uspokajającym działaniem koloru niebieskiego. Z tego powodu jest on doskonałym wyborem dla Twojego wystroju, a przy tym dobrze wygląda.

Istnieje wiele różnych odcieni niebieskiego, więc z łatwością znajdziesz taki, który będzie pasował do Twojego biura, możesz też wybrać kilka różnych odcieni. Niebieski bardzo łatwo łączy się z innymi kolorami i wzorami, dając wiele możliwości ostatecznego wyboru wystroju.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz