Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wszyscy jesteśmy różni pod względem osobowości i to, co odpowiada jednej osobie, prawdopodobnie nie sprawdzi się w przypadku innej. Rzecz w tym, że w dużym i ruchliwym biurze, a nawet w mniejszej firmie, mamy do czynienia z prawdziwą mieszanką różnych typów osobowości. Aby wydobyć z nich to, co najlepsze, należy indywidualnie dostosować swoje podejście.

Ale czy naprawdę można to zrobić i jednocześnie być produktywnym?

Jest to obecnie bardzo gorący temat w kręgach kierownictwa biurowego, ponieważ wszyscy coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, że aby w pełni wykorzystać potencjał naszych pracowników, musimy zrozumieć ich jako całość i nauczyć się, jak wykorzystać ich potencjał. Tak, to od pracownika zależy, czy osiągnie w pracy najwyższy poziom, ale zawsze istnieją niezbadane terytoria, które można odkryć, podchodząc do sprawy we właściwy sposób! Dlatego kluczowe znaczenie ma ustalenie, czy Twoi pracownicy są introwertykami czy ekstrawertykami.

Nie powinno to być zbyt trudne do odgadnięcia. Introwertycy to zazwyczaj osoby spokojniejsze, choć nie zawsze są nieśmiali lub milczący, nie mają tendencji do pchania się w centrum uwagi w takim stopniu, jak ekstrawertycy. Ekstrawertyk będzie prawdopodobnie głośniejszy, będzie kimś, kto znajduje się w centrum większości dyskusji i kimś, kto będzie bardziej słowny. Obydwa typy osobowości nadają się na wspaniałych menedżerów i liderów, ale obydwa też inaczej reagują na różne środowiska pracy.

Większość dnia spędzamy przy biurku, a to oznacza, że aby czuć się komfortowo i wydajnie, jego wygląd musi być odpowiedni. Komfort jest oczywiście kluczowy, ponieważ siedzimy w fotelach przy biurku przez znaczną część naszego czasu, ale sam projekt powinien być taki, aby wydobyć z każdego pracownika to, co najlepsze.

Jak to osiągnąć? Zwłaszcza, gdy w przestrzeni roboczej prawdopodobnie znajdzie się mieszanka różnych osobowości?

Praca z wykorzystaniem stref

Introwertycy mogą woleć pracować w cichszym otoczeniu, gdzie mogą się skoncentrować i zająć swoimi sprawami. Z kolei osoby ekstrawertyczne mogą uważać, że najlepiej pracuje im się we współpracy, kiedy mogą wymieniać się pomysłami z innymi ludźmi. Wydzielenie stref w biurze sprawi, że każdy znajdzie miejsce, w którym będzie mógł pracować najlepiej, jak potrafi. Wyznacz więc strefę ciszy, strefę współpracy, strefę, w której można wykonywać różne rodzaje pracy. Zasadniczo zapewnij swoim pracownikom różnorodność i możliwość wyboru miejsca pracy, tak aby mogli ją wykonywać najlepiej, jak potrafią.

W strefach ciszy można z łatwością ustawić indywidualne stanowiska pracy, być może z ekranami lub barierkami, a następnie zainstalować duże stoły do burzy mózgów w strefach przeznaczonych do współpracy. Chodzi o to, aby określić przestrzeń, a następnie zastanowić się, czego potrzebujesz.

Istnieje również możliwość umieszczenia pomieszczeń dla grup, np. drukarni, sal konferencyjnych, czyli ogólnie miejsc, w których ludzie się spotykają, pomiędzy strefami zamkniętymi do pracy w ciszy. Dzięki temu nikt nie będzie odizolowany i nadal będzie można budować zespół.

Nigdy nie lekceważ potęgi komfortu i natury

Niezależnie od tego, czy jest się introwertykiem czy ekstrawertykiem, nikt nie będzie pracował najlepiej, jak potrafi, jeśli nie będzie czuł się komfortowo w miejscu pracy. Oznacza to ustawienie biurek w miejscu, w którym jest dużo naturalnego światła, zapewnienie możliwości dostosowania przestrzeni do indywidualnych potrzeb oraz zapewnienie optymalnej wentylacji. To wszystko są podstawowe zasady, ale czynią cuda, aby w pełni wykorzystać każdy typ osobowości.

Czasami praca może być przytłaczająca, a kontakt z naturą jest najlepszym sposobem na naładowanie baterii i przegrupowanie, nawet jeśli tylko na pięć minut. Z tego powodu zadbaj o to, aby wszystkie miejsca pracy miały dostęp do naturalnego światła i naturalnych przestrzeni. Ogród na świeżym powietrzu to świetny pomysł nie tylko na zapewnienie miejsca do spotkań podczas przerw, ale także na dodanie pracownikom energii i rozluźnienie, dzięki czemu nie będą się czuli przytłoczeni zbyt dużą ilością ciemności i sztucznego oświetlenia. Świeże powietrze jest niezbędne!

Dźwięk ma znaczenie

Introwertycy wolą spokojniejszą przestrzeń do pracy, natomiast ekstrawertycy mogą preferować hałas w tle. Wspomnieliśmy wcześniej o strefach, ale ważne jest również, aby zwrócić uwagę na poziom hałasu w samym biurze. Tak, w większości miejsc pracy wymagana jest współpraca, ale może być też część pracy, która wymaga prawdziwej koncentracji. Wszelkiego rodzaju gadanina za plecami, gdy pracownik próbuje skoncentrować się na liczbach i kluczowych szczegółach, może być bardzo rozpraszająca.

Z tego powodu, można spojrzeć na wygłuszenie cichszych pomieszczeń, patrząc na wybór wykładziny dywanowej na podłodze w celu pochłonięcia hałasu, a także myśląc o posiadaniu tapicerowanych krzeseł i siedzeń, aby wyciąć te irytujące akustyki, które mogą po prostu przechylić introwertyka nad krawędzią, ale nadal pozwoli ekstrawertykowi pracować, jak muszą. Znajdziesz tu wiele pomysłów na meble biurowe, które pomogą Ci osiągnąć ten cel.

Stanowiska pracy i przemyślenia

Dużo uwagi należy poświęcić rodzajowi stanowisk pracy, które zamierzasz zainstalować w swoim biurze. Czy zamierzasz wybrać jeden typ biurka w całym pomieszczeniu? A może wypróbujesz różne rodzaje, które sprawdzą się w strefowej aranżacji biura? Jest to wybór osobisty, ale warto przemyśleć wiele kwestii.

Wspomnieliśmy już, że introwertycy mogą preferować pracę w ciszy i spokoju, dlatego idealnym rozwiązaniem będzie biurko w kształcie sześcianu. Innym rozwiązaniem może być zachęcanie introwertyków do współpracy, aby nie byli zbytnio zaabsorbowani pracą indywidualną. W takim przypadku rozwiązaniem może być zastosowanie systemu hot desking.

Porozmawiaj z pracownikami, dowiedz się, co myślą i jak chcieliby pracować. Nigdy nie należy lekceważyć siły opinii! Będą zadania, które introwertyk musi wykonać, a które będą wymagały umiejętności ekstrawertyka, i podobnie będą zadania, które ekstrawertyk musi wykonać, a które będą wymagały od niego pracy w samotności i w ciszy. Kluczowe znaczenie ma rozwaga i umożliwienie im wyboru przestrzeni, która najlepiej pomoże im osiągnąć ich cele.

Jeśli zmieniasz aranżację swojego biura i masz mieszankę introwertyków i ekstrawertyków, Calibre ma ogromny wybór mebli biurowych w Londynie. Pomoże Ci to znaleźć idealną mieszankę dla Twoich pracowników.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz