Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Środowisko, w którym pracujemy, ma decydujący wpływ na naszą wydajność i samopoczucie. Wprowadzenie naturalnych elementów do miejsca pracy może zwiększyć wydajność nawet o 15%.

Chociaż ergonomia odgrywa ważną rolę w projektowaniu każdego biura, istotne są również inne czynniki. Badania wykazały, że wprowadzenie natury do miejsca pracy w postaci roślin i naturalnego oświetlenia korzystnie wpływa na wydajność i samopoczucie.

Rośliny w pomieszczeniach w miejscu pracy

Źródło obrazu: Calibre Meble biurowe

W badaniu opublikowanym w Journal of Experimental Psychology stwierdzono, że wprowadzenie roślin biurowychw miejscupracy zwiększa zadowolenie pracowników, poprawia koncentrację, pamięć i postrzeganie jakości powietrza. Przestrzenie biurowe, w których znajdują się rośliny w pomieszczeniach, zwiększają również kreatywność i innowacyjne myślenie.

Ponadto stwierdzono, że zmniejsza się liczba nieobecności chorobowych. Dzieje się tak dlatego, że w pomieszczeniach, w których znajdują się rośliny, jest o 50-60% mniej pleśni i bakterii unoszących się w powietrzu. Lilie pokojowe, pająki, orchidee i kauczukowce to tylko niektóre z odmian roślin, które mogą poprawić jakość powietrza i stanowią atrakcyjny dodatek do naszych biurek biurowych i stref wypoczynkowych.

Naturalne światło

Źródło obrazu: Calibre Meble biurowe

Dostęp do naturalnego światła w miejscu pracy stanowi problem dla wielu pracowników. W niedawnym badaniu przeprowadzonym w całej Europie prawie połowa ankietowanych stwierdziła, że nie ma dostępu do naturalnego światła. Kolejne 7% nie miało dostępu do żadnego okna w ciągu dnia pracy. W swoim ostatnim wpisie IDES UK, specjalista w dziedzinie elektryki z Lancashire, również zajął się tym problemem.

Znaczenie naturalnego światła jest nie do przecenienia. Około 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniach zamkniętych. Naturalne światło zwiększa naszą czujność, poprawia koncentrację uwagi i obniża poziom stresu.

Wprowadzenie szklanego biurka może pomóc w odbijaniu naturalnego światła i rozjaśnić każde miejsce pracy. Tam, gdzie to możliwe, krzesła i biurka biurowe powinny być ustawione w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne światło, zwłaszcza w pobliżu okna. Dzięki temu pracownicy mogą korzystać z naturalnego światła dziennego, co zapobiega zmęczeniu oczu i oślepianiu spowodowanemu zbyt intensywnym oświetleniem sztucznym.

W pomieszczeniach, w których nie ma dostępu do światła naturalnego, można zastosować oświetlenie o pełnym spektrum, aby poprawić ostrość widzenia, nastrój i czujność. W miesiącach zimowych boksy świetlne mogą pomóc osobom cierpiącym na sezonowe zaburzenia afektywne (SAD). Jeśli więc planujesz zmienić wystrój swojego biura, zastanów się, w jaki sposób możesz włączyć naturę do mebli biurowych i układu biura.

Wpis gościnny autorstwa Michelle Roper-Shaw, Office Supplies Blog http://www.officesuppliesblog.co.uk zawiera najnowsze informacje o i z branży produktów biurowych.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz