Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Szczęśliwy pracownik to wydajny pracownik - taka jest prawda. Aby Twoi pracownicy mogli wykorzystać swój potencjał (potencjał, który widziałeś w nich, gdy ich zatrudniałeś), musisz upewnić się, że ich potrzeby związane z pracą są zaspokajane i pomóc im czuć się wspieranymi w ich roli. Mowa tu oczywiście o komforcie, bezpiecznym miejscu pracy, wyzwaniach, ścieżkach i wytycznych oraz bezpieczeństwie i higienie pracy. Oprócz tego należy jednak poszukać dodatkowych sposobów na poprawę samopoczucia i ogólnego nastroju pracowników. Morale Twoich pracowników wiele mówi o Tobie jako menedżerze!

Istnieje wiele sposobów na wprowadzenie w życie drobnych pomysłów, które poprawią samopoczucie i nastrój pracowników. Chociaż nikt nie będzie zadowolony w 100% przez cały czas, można z łatwością wprowadzić kilka wskazówek i porad, które sprawią, że chodzenie do pracy będzie dla pracowników przyjemniejsze i przyjemniejsze.

Przyjrzyjmy się kilku pomysłom, które warto wprowadzić i wypróbować w swoim środowisku biurowym.

Przyjrzyj się meblom

Jakie meble masz w swoim biurze? Czy wzbudzają one poczucie dumy z miejsca, w którym pracują Twoi pracownicy? Czy są czyste? Czy jest zagracone? Czy są opływowe? Meble ergonomiczne są doskonałym dodatkiem do biura, ponieważ nie tylko dobrze wyglądają, ale zostały zaprojektowane z myślą o wygodzie i prawidłowym ułożeniu ciała. Nie ma lepszego źródła dobrego samopoczucia niż to! Dlatego warto pomyśleć o fajnych biurkach dla swoich pracowników; każdy chce pracować w atrakcyjnym i nowoczesnym miejscu, a Calibre Office Furniture & Interiors Ltd ma świetną ofertę, którą możesz sprawdzić.

Zachęcaj do fitnessu

Nie sugerujemy grupowych zajęć step aerobiku podczas lunchu, ale posiadanie przestrzeni dla pracowników, w której mogliby dbać o swoją kondycję i zdrowie, jest świetnym pomysłem. Jeśli dysponujesz dużą przestrzenią, może zainstalujesz w niej małą siłownię? Jeśli nie masz na to miejsca, czy na zewnątrz jest szeroka, otwarta przestrzeń, którą mógłbyś zachęcić pracowników do korzystania z niej jako toru do joggingu lub spacerów? Można kupić każdemu Fitbit i organizować konkursy - zwycięzca pod koniec tygodnia otrzymuje nagrodę!

Jest w tym pewna podstępna podwójna uwaga, ponieważ zachęcając do dbania o zdrowie i kondycję fizyczną, w rzeczywistości poprawiasz ogólny nastrój i samopoczucie swoich pracowników. Oznacza to, że z dużo większym prawdopodobieństwem będą oni chcieli ciężko dla Ciebie pracować, dokładać wszelkich starań, a tym samym przyczyniać się do sukcesu Twojej firmy. Na wszystko trzeba patrzeć z różnych perspektyw!

Nawiąż współpracę z punktem sprzedaży zdrowej żywności

Czy istnieje lokalna firma, która mogłaby pomóc w zapewnieniu pracownikom zdrowych obiadów? Na przykład, czy istnieje lokalna firma produkująca żywność ekologiczną lub mała wegańska restauracja? Jeśli tak, rozważ nawiązanie współpracy, dzięki której pracownicy będą otrzymywać zdrowe, bogate w witaminy i minerały obiady. Dzięki temu pracownicy oszczędzają pieniądze, ponieważ nie muszą kupować jedzenia dla siebie, a jednocześnie otrzymują zdrową i zbilansowaną dietę. Zapewnia to ciągłe skupienie przez cały dzień pracy, bez momentów załamania, które zdarzają się w środku popołudnia lub rano.

Czy masz wdrożony program opieki zdrowotnej?

Czy Twoi pracownicy mają możliwość łatwego dostępu do lekarza? Czy na przykład w Twojej firmie istnieje program opieki zdrowotnej, który stanowi korzyść z pracy? Jeśli nie, należy rozważyć wprowadzenie takiego rozwiązania, aby pracownicy mieli zapewnioną opiekę zdrowotną w razie potrzeby. Ponadto, jeśli pracownik musi w krótkim czasie udać się do lekarza, należy opracować plan, który to umożliwi - pracownicy zatrudnieni w pełnym wymiarze godzin nie mogą łatwo udać się do lekarza z rutynowymi problemami, ponieważ terminy wizyt nie są zazwyczaj ustalane w godzinach pracy. Należy opracować procedurę, która to ułatwi.

Czy dostępna jest sieć wsparcia?

Innym pomysłem jest współpraca z siecią wsparcia, np. telefonem zaufania, dzięki której pracownicy mogą skorzystać z pomocy w razie potrzeby poufnej rozmowy, np. po stracie członka rodziny lub w przypadku złego samopoczucia, bez obawy, że ktoś się o tym dowie. W ten sposób dbasz o podstawowe potrzeby zdrowotne swoich pracowników, podnosisz ich morale i pomagasz im pozostać szczęśliwymi, zdrowymi i, co ważne, w pracy, a nie na zwolnieniu lekarskim.

Spraw, aby Twoje biuro było miejscem, z którego pracownicy będą dumni

Wspomnieliśmy wcześniej o nietypowym biurku lub designerskich krzesłach biurowych, ale ważne jest, aby pracownicy chcieli przychodzić do pracy, ponieważ są dumni z tego, dla kogo pracują i gdzie pracują. Zainstaluj salę do burzy mózgów, gdzie pracownicy będą mogli wymieniać się pomysłami, być może trochę mebli na przerwę tu i tam, przestronne stoły do sali konferencyjnej, w zasadzie jakieś wygodne i luksusowe meble biurowe, które ułatwią im pracę.

Posiadanie szczęśliwych i zdrowych pracowników jest jednym z najcenniejszych aktywów, prawdopodobnie najcenniejszym aktywem, jaki może mieć firma. Bez swoich pracowników jesteś niczym, a firma, która odnosi sukcesy, zdaje sobie z tego sprawę i wprowadza mechanizmy i sposoby, aby tak się stało.

Zapewnienie pracownikom zaspokojenia ich podstawowych potrzeb to absolutne minimum, ale zaoferowanie im przyjemnego i lekkiego miejsca pracy sprawi, że przychodzenie do biura każdego ranka będzie przyjemnością, a nie tylko miejscem, do którego idzie się po to, aby zarobić pieniądze. Jeśli pracownicy będą mieli takie nastawienie, a nie negatywne, firma odniesie maksymalny sukces i bardzo szybko wyprzedzi konkurencję.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz