Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Wyposażenie znajdujące się w sali konferencyjnej powinno być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Może być ono klasyczne lub nowoczesne. W jaki sposób dopasować wszystkie elementy wyposażenia, aby sala konferencyjna była funkcjonalna i zaskoczyła wszystkich swoim niebanalnym wyglądem? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych porad, dzięki którym uda Ci się bezbłędnie wybrać wyposażenie sali konferencyjnej.

Meble biurowe i wystrój klasycznej sali konferencyjnej

Jeśli zależy nam na klasycznym wyglądzie sali konferencyjnej warto postawić na drewniane elementy. Materiał ten kojarzy się bowiem z klasą oraz elegancją. W wyposażeniu sali konferencyjnej idealnie sprawdzą się np. dębowe meble gabinetowe, do których można dobrać wygodne krzesła ze skórzanym obiciem wyposażone w regulowane oparcia. Spędzenie nawet wielu godzin na takim siedzisku będzie komfortowe i zdrowe dla kręgosłupa.

W wystroju klasycznej sali konferencyjnej powinny dominować głównie naturalne kolory. Szczególnie warto postawić na brązy, beże, szarości, klasyczną czerń oraz naturalne odcienie drewna. Świetnym wyborem do klasycznej sali konferencyjnej będą także drewniane panele na ścianę, które spełnią również funkcję wygłuszającą. Ich umieszczenie pozwoli ocieplić wnętrze oraz nadać mu bardziej przytulnego charakteru.

Wyposażenie nowoczesnej sali konferencyjnej

Decydując się na urządzenie sali konferencyjnej w nowoczesnym klimacie możemy z kolei postawić na bardziej odważne kolory. Czerwone elementy takie, jak np. wykładzina, dodadzą energii podczas szkoleń i pozwolą lepiej utrzymać uwagę uczestników. Umieszczenie na ścianach kolorowej fototapety z kolei ożywi wnętrze oraz wzbudzi ciekawość. W sprzedaży znaleźć można szeroki wybór naklejek, plakatów oraz fototapet, które świetnie sprawdzą się umieszczone w sali konferencyjnej.

W nowocześnie urządzonej sali warto zamontować także panele akustyczne, które możemy zakupić w ciekawych formach oraz kształtach. Bedą one pełniły zarówno funkcję praktyczną oddzielając wnętrze od hałasów panujących na zewnątrz, jak i dekoracyjną ozdabiając je.

Do nowocześnie urządzonej sali konferencyjnej doskonale nadają się meble z wykończeniem na wysoki połysk, szklane stoły oraz wyposażenie wykonane z ekologicznych materiałów. Świetnym urozmaiceniem wystroju takiego wnętrza będą meble w różnych kolorach. Warto jednak pamiętać, aby nie przesadzać z różnorodnością dodatków oraz zawsze dążyć do tego, aby nasza sala miała spójny i estetyczny wygląd.

sala konferencyjna

Prawidłowe ustawienie mebli w sali konferencyjnej

Ustawienie mebli w sali konferencyjnej zależy od jej rozmiarów oraz kształtu. Najpopularniejszym układem jest umieszczenie po środku sali dużego stołu i otoczenie go krzesłami. Dzięki temu każdy uczestnik będzie miał zapewniony wzrokowy kontakt z pozostałymi osobami siedzącymi przy stole.

Sprawdzonym rozwiązaniem, na które także warto postawić w salach konferencyjnych, są rozkładane stoły, które złożone zajmują niewiele miejsca, a w razie konieczności w prosty i szybki sposób umożliwiają powiększenie dostępnej przestrzeni roboczej. W każdej dobrze wyposażonej sali konferencyjnej powinny znaleźć się wygodne krzesła obrotowe oraz fotele audytoryjne. Powinny być one mobilne i łatwe w przesuwaniu oraz obracaniu.

Nie należy także zapominać o oknach i ich dekoracji. Światło nie powinno bowiem przeszkadzać w śledzeniu prezentacji wyświetlanych na tablicy. Z tego powodu każda sala konferencyjna powinna zostać wyposażona w funkcjonalne rolety lub żaluzje. Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku klasycznie urządzonej sali konferencyjnej, będzie także wykorzystanie zasłon z wysokiej jakości tkanin.

Praktyczny sprzęt multimedialny w sali konferencyjnej

Sala konferencyjna powinna być wyposażona nie tylko w meble, ale także w sprzęt multimedialny. W nowoczesnych salach konferencyjnych znaleźć można wiele praktycznych i funkcjonalnych rozwiązań multimedialnych, które umożliwiają kompleksowe prowadzenie spotkań.

W wyposażeniu sali konferencyjnej nie powinno zabraknąć takich urządzeń, jak rzutniki, projektory, ekrany ścienne oraz tablice multimedialne. Te ostatnie pozwalają na wyświetlanie obrazu bezpośrednio z laptopa oraz dodawanie na bieżąco notatek. Magnetyczne i klasyczne flipcharty z kolei bardzo przydadzą się w trakcie burzy mózgów. Nie należy także zapominać o dobrej jakości nagłośnieniu, które powinno być obecne w każdej sali konferencyjnej.

Przed skompletowaniem wyposażenia sali konferencyjnej warto jednak zastanowić się, jakie urządzenia są niezbędne. Nie ma bowiem sensu wyposażać się we wszystkie dostępne w sprzedaży rozwiązania, jeśli będziemy z nich korzystali jedynie sporadycznie.

Dekoracje sali konferencyjnej – rośliny i światło

Jeśli nasza sala konferencyjna będzie urządzona w klasycznym stylu możemy ozdobić jej wnętrze świeżymi kwiatami ustawionymi na stołach lub roślinami doniczkowymi umieszczonymi w kątach sali. Wybierając rośliny doniczkowe warto zadbać o dopasowanie ich wymagań do warunków panujących w danym pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem do sali konferencyjnej będą rośliny, które oprócz funkcji dekoracyjnej dodatkowo oczyszczają także powietrze.

Sala konferencyjna może zostać efektownie udekorowana za pomocą światła. Duże wiszące lampy o ciekawych kształtach stanowią bowiem świetną ozdobę każdego pomieszczenia. W salach konferencyjnych warto postawić na oświetlenie LED-owe, które idealnie sprawdza się w nowocześnie urządzonych wnętrzach. Jeśli zależy nam na dodatkowym urozmaiceniu wystroju wnętrza ciekawym rozwiązaniem będą także rzeźby, które można ustawić w kącie pomieszczenia.

Idealnie urządzona i wyposażona sala konferencyjna

Sala konferencyjna to miejsce, które najczęściej służy do prowadzenia szkoleń dla pracowników, do prezentowania i dyskutowania nowych pomysł oraz omawiania istotnych spraw. W doborze jej wyposażenia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej przeznaczenie. Istotną kwestią jest także dostosowanie sali do liczby osób, które mają z niej korzystać.

Nie ma niestety jednego przepisu na idealną salę konferencyjną. Dlatego, jeśli nie wiemy, na co zwrócić uwagę przy doborze jej wyposażenia, jej stworzenie warto powierzyć profesjonalistom, którzy zadbają o zaprojektowanie sali konferencyjnej idealnie odpowiadającej naszym potrzebom.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz